Poniżej przedstawię dwa krótkie metody jak w prosty sposób pobrać film lub muzykę z serwisu YouTube.

ytmp3.cc

Metoda pierwsza. Pobieranie plików za pomocą konwertera na stornie https://ytmp3.cc
Dzięki niemu możesz łatwo konwertować filmy z YouTube’a na pliki mp3 (audio) lub mp4 (wideo) i pobierać je za darmo – ta usługa działa na komputerach, tabletach i urządzeniach mobilnych.

Filmy są zawsze konwertowane w najwyższej dostępnej jakości – jak podaje serwis. Filmy można konwertować tylko do 2 godzin – ograniczenie jest konieczne, więc konwersja dowolnego filmu nie zajmie więcej niż kilka minut.

Aby przekonwertować film, wejdź na stronę wybranego filmu i skopiuj adres URL filmu z YouTube w pole konwertera. Następnie wybierz format i kliknij przycisk konwertuj. Po zakończeniu konwersji możesz pobrać plik, klikając przycisk pobierania.

Podsumowanie
Zaleta: Usługa jest bezpłatna i nie wymaga żadnego oprogramowania ani rejestracji.
Wada: Niestety jakość pobranych materiałów filmowych jest czasami daleka od „najwyższej jakości” dostępnej w na Youtubie. Jeżeli potrzebujesz więc materiałów wideo w jakości full hd zobacz poniżej Jak pobrać film z Youtube w Full HD

Jak pobrać film z Youtube w Full HD

Oczywiście pobierany materiały musi mieć możliwość na Youtubie wyświetlenia w jakości Full HD. Co dalej? Tu z pomocą przychodzi nam rozwiązanie dostarczone na stronie https://www.youtubedownloaderhd.com/.

Youtube Downloader HD

Opis ze stron: „Youtube Downloader HD to najszybszy darmowy program do pobierania wideo. Pobieraj i konwertuj wideo na format AVI lub MP4 (kompatybilny z iPad, iPhone).
Możesz pobierać filmy z wysokiej jakości, wysokiej rozdzielczości i Full HD z YouTube. Youtube Downloader HD to darmowy program!”

Ściągamy plik „exe” i uruchamiamy instalacje. Po uruchomieniu, program daje możliwość zapisania materiału w różnych rozdzielczościach pliku MP4, w tym z rozdzielczością Full HD.
Aby pobrać materiały wystarczy wkleić link naszego filmu w pole „Video URL”, wybrać miejsce zapisu filmu na dysku w polu „Save to” i ostatecznie kliknąć przycisk „Download”.

Pobrany materiały faktycznie został pobrany w jakości 1080p i nie miałem żadnych zastrzeżeń do jakości.

Podsumowanie
Zaleta: Program jest darmowy, a materiały video są dobrej jakości

Wada: Wymagana jest instalacja programu na komputerze, co w przypadku darmowych programów może skutkować pojawieniem się reklam do mniej bezpiecznych stron.

Jak pobrać film z Facebooka?

Analogicznie do strony pobierającej filmy z Youtube działają strony wspierające pobieranie materiałów z Facebooka. Przykładem takiego serwisu jest savefrom.net

jak sciagnac film z facebooka

Strona pozwala na pobranie zarówno filmów z kanału Youtobe jak i Facebook. Przy pobieraniu zalecam ostrożność i nie klikać w różne przyciski reklamowe „pobierz teraz” i temu podobne. Ponadto mogą otworzyć się podstrony zachęcające do szybszego pobierania – to też są strony niebezpieczne. Jedyny właściwym linkiem materiału do pobrania jest przycisk ściągnij, a następnie powinno pojawić się okienko systemowe z plikiem w celu jego otworzenia lub zapisania na komputerze.